Разлика помеѓу преработките на „Еди Ирвајн“

Додадени 313 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
'''Еди Ирвајн''' (роден на [[10 ноември]] [[1965]]) е возач на [[Формула 1]]. Својата кариера ја започнал во 1983 година, како возач во Формула Форд. Во 1988 година се натпреварувал во Формула 3, а во периодот од 1989 до 1993 година во Ф3000 во Европа и Јапонија.