Разлика помеѓу преработките на „Пер Мертезакер“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: nn:Per Mertesacker)
| цело име = Пер Мертецакер
| изворно име = Per Mertesacker
| роден-датум = [[{{роден на|29 |септември]] [[|1984]]}}
| роден-држава = [[Западна Германија]]
| роден-град = [[{{роден во|Хановер]]|}}
| висина = 198 cm
| позиција = Одбрана (DF)