Хидролиза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 15 години
с
Бот Додаје: simple:Hydrolysis
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (robot Dodaje: no:Hydrolyse)
с (Бот Додаје: simple:Hydrolysis)
[[ru:Гидролиз]]
[[sh:Hidroliza]]
[[simple:Hydrolysis]]
[[sk:Hydrolýza]]
[[sq:Hidrolizë]]
14.744

уредувања