Ројтерс: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| footnotes =
}}
'''Ројтерс''' ({{lang-en|Reuters}}) е [[Велика Британија|британска]] кооперативна информативна агенција.
 
== Историја ==