Разлика помеѓу преработките на „Уено (парк)“

Додадени 53 бајти ,  пред 9 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот: козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{Внимание}}
'''Уено Парк''' е простран јавен [[парк]] лоциран во [[Уено]] дел од Таито, [[Токио]], [[Јапонија]]. Го зафаќа просторот на бившото Кенеи-Џи светилиште кое е тесно поврзано со Такогава Шогунс, кој кој изградил светилиште за да го брани Едо Замокот од североисток, тогаш се сметал за несреќен правец, Светилиштето е уништено за време на Бошин Војна.
941.847

уредувања