Разлика помеѓу преработките на „Кинеска кујна“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: листи -> списоци)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Chinese meal.jpg|мини|десно|300п|Типична трпеза во провинцијата [[Џиангсу]]]]
'''Кинеската кујна''' ([[кинески јазик|кинески]]: 中國菜, [[ВП:ТК|мак. тр.]] „џунггуо цаи“) води потекло од разните региони во [[Кина]] и денес е распространета во речиси сите земји ширум светот.
941.847

уредувања