Разлика помеѓу преработките на „Критериум“

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
Correcting category
с (robot Dodaje: sr:Критеријум)
с (Correcting category)
'''Критериум''' е [[стандард]], [[правило]], [[тест]] или, општо земено, [[референца]] во однос на која може да се донесе оценка или одлука за определен поим или проблем.
 
[[Категорија:ФилозофијаФилософија]]
[[Категорија:Наука]]
 
273

уредувања