Разлика помеѓу преработките на „Демокрит“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот менува: филозоф... -> философ...
с (Бот Додава: ba:Демокрит)
с (Бот менува: филозоф... -> философ...)
== Наводи ==
* Учебник по филозофијафилософија за четврта година по гимназиско образование.
 
[[Категорија:Грчки философи]]
941.847

уредувања