Разлика помеѓу преработките на „Цветан Тодоров“

Додадени 50 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
име=Цветан Тодоров |
портрет= cvetan todorov2.jpg |
опис= француски критичар от български произход |
наставка= |
роден-дата= [[1 март]], [[1939]] |
роден-место= ?София, [[Бугарија]] |
починал-дата= |
починал-место= |
Анонимен корисник