Разлика помеѓу преработките на „Едвард III“

Додадени 354 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
{{S-aft|after=[[Ричард II]]}}
{{s-end}}
 
[[Category:1312 births]]
{{DEFAULTSORT:Едвард }}
[[Category:1377 deaths]]
[[Категорија:Родени во 1312 година]]
[[Category:Burials at Westminster Abbey]]
[[Категорија:Починати во 1377 година]]
[[Category:Earls in the Peerage of England]]
[[Категорија:Династија Плантагенет]]
[[Category:English monarchs]]
[[Категорија:Англиски монарси]]
[[Category:English people of French descent]]
[[Категорија:Погреби во Вестминстерската катедрала]]
[[Category:Knights of the Garter]]
[[Категорија:Англичани од француско потекло]]
[[Category:House of Plantagenet]]
[[Категорија:Витези на Подвеската]]
[[Category:Medieval child rulers]]
[[Категорија:Луѓе од Стогодишната војна]]
[[Category:People of the Hundred Years' War]]
[[Категорија:Луѓе од Шкотската војна за независност]]
[[Category:People of the Wars of Scottish Independence]]
[[Категорија:Претенденти за францускиот престол]]
[[Category:Pretenders to the throne of the kingdom of France (Plantagenet)]]
[[Категорија:Римокатолички монарси]]
[[Category:Deaths from stroke]]
{{Англиски монарси}}
[[Category:Roman Catholic monarchs]]
{{Link FA|fr}}
 
[[da:Edvard 3. af England]]
[[de:Eduard III. (England)]]
[[en:Edward III of England]]
[[et:Edward III]]
[[el:Εδουάρδος Γ' της Αγγλίας]]