Кумички јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: pms:Lenga kumyk
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик)
с (Бот Додава: pms:Lenga kumyk)
[[nl:Koemuks]]
[[os:Хъуымыхъхъаг æвзаг]]
[[pms:Lenga kumyk]]
[[pt:Língua kumyk]]
[[ru:Кумыкский язык]]
46.384

уредувања