Разлика помеѓу преработките на „Оцетна киселина“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
'''Оцетна киселина''' е органско соединение.
 
== РеференциНаводи ==
 
<references/>
941.847

уредувања