Разлика помеѓу преработките на „Брчко (округ)“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Додава: uk:Округ Брчко)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
'''Округот Брчко''' ([[српски јазик]]: ''Брчко дистрикт'', [[хрватски јазик|хрватски]] и [[босански јазик|босански]]: ''Brčko distrikt'') е самоуправувачка, неутрална и посебна единица на [[Босна и Херцеговина]]. Тој е формално дел и на [[Република Српска]] и на [[Федерација Босна и Херцеговина|Федерацијата на Босна и Херцеговина]] кои се двете главни единици на земјата.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања