Разлика помеѓу преработките на „Ацтечка митологија“

с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Додава: ro:Mitologie aztecă)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
* [[Ацтечка религија]]
 
== РеференциНаводи ==
* {{цитирана книга|last=Boone |first=Elizabeth H. (Ed.) |year=1982 |title=The Art and Iconography of Late Post-Classic Central Mexico |publisher=[[Dumbarton Oaks]] |location= Washington, D.C. |isbn=0-88402-110-6}}
 
941.847

уредувања