Разлика помеѓу преработките на „18 февруари“

Одземени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Бришење на шаблон: Без извори
с (Бот Додава: pa:੧੮ ਫ਼ਰਵਰੀ)
с (Бот: Бришење на шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Февруари {{CURRENTYEAR}}}}
'''18 февруари''' е 49-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]. Остануваат 316 денови до крајот на годината (317 во [[престапна година|престапна]]).
941.847

уредувања