Германска селанска војна: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: Менува Категорија:Конфликти во 1524
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Менува Категорија:Конфликти во 1524)
{{Никулец од областа на историјата}}
 
[[Категорија:Конфликти во 1524 година]]
[[Категорија:Конфликти во 1525]]
[[Категорија:Конфликти во 1526]]
941.847

уредувања