Разлика помеѓу преработките на „Сметачко памтење“

Додадени 67 бајти ,  пред 10 години
треба да се спои со друга
с (Бот: козметички промени)
(треба да се спои со друга)
{{Спојување|Меморија на компјутери}}
 
=='''Користење на компјутерска меморија'''==