Николај I (Русија): Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Руски владетели}}
 
[[Категорија:Руски императоркиимператори]]
[[Категорија:Родени во 1796 година]]
[[Категорија:Починати во 1855 година]]