Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Софија“ (Солун)“

с
Бот: Замена на текст (-Шаблон:Цркви-Никулец +Никулец за црква)
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Замена на текст (-Шаблон:Цркви-Никулец +Никулец за црква))
Црквата Света Софија е вклучена во [[Список на светско културно и природно наследство на УНЕСКО|списокот на светско и културно наследство на УНЕСКО]].
 
{{Шаблон:Цркви-Никулец за црква}}
 
== Наводи ==
941.847

уредувања