Разлика помеѓу преработките на „Хера“

Додадени 7 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: sq:Hera)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''Хера''' ([[Старогрчки јазик|старогрчки]]: '''Ἥρα''') била божица на бракот, на [[небо]]то во старогрчката митологија. Исто така таа била и жена на врховниот грчки Бог [[Зевс]] и мајка на [[Арес]], [[Хеба]] и [[Хефест]].
 
{{Мит-никулец}}
 
 
941.847

уредувања