Разлика помеѓу преработките на „197 (број)“

Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: ca:Nombre 197)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''197 (сто деведесет и седум)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[196 (број)|196]] а претходник на бројот [[198 (број)|198]].
 
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]
941.847

уредувања