Разлика помеѓу преработките на „Политичка економија“

с
Бот: Промена на шаблон: Економија-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Економија-никулец)
 
Политичката економија може да биде дефинирана како општествена наука која главно се занимава со врските помеѓу една економија и политика во една држава или регион.
{{Никулец од областа на економијата}}
{{Економија-никулец}}
 
[[Категорија:Политичка економија]]
941.847

уредувања