Заработка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 29 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Економија-никулец
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Економија-никулец)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Профит''' се дефинира како резидуална вредност стекната од оперирање во [[бизнис]]. Точниот метод на пресметување на профитот се разликува меѓу [[сметководство|сметководителите]] и [[економија|економистите]]. Профитот може да се оствари како работодавач или сопственик, но и како [[вработување|вработен]] во некоја фирма или огранизација.
{{Никулец од областа на економијата}}
{{Економија-никулец}}
 
[[Категорија:Економски поими]]
941.847

уредувања