Разлика помеѓу преработките на „Гонадотропни хормони“

с
Бот: Промена на шаблон: Био-никулец
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Био-никулец)
'''Гонадотропните [[хормони]]''' ја стимулираат функцијата на [[Полови жлезди|половите жлезди]] и стимулираат [[раст]], [[развиток]] и функција на [[Репродуктивен систем|репродуктивниот систем]] кај двата [[пол]]а.
 
{{Никулец од областа на биологијата}}
{{Био-никулец}}
 
[[Категорија:Хормони]]
941.847

уредувања