Разлика помеѓу преработките на „Хацон“

Одземени 18 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
Кралот '''Хацон''' или '''Хатсон''' ([[латински јазик|латински]]: ''Rex Hatson'', или ''Rex Hacon'') ебил првиот [[крал]] на првата македонска средновековна држава, тнр. Македонсканаречена [[Македонска Славинија]]. Владеел во 20-те години на [[7 век]]. (''Mirac.,II ,p.1325-1333'')
 
{{ист-никулец}}
13.850

уредувања