Разлика помеѓу преработките на „Марина Мијаковска“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
Автор е на поетската збирка ''Номадска душа'' , објавена во 2010 г., во издание на ''Антолог''.
 
{{Никулец за биографија}}
{{Биог-никулец}}
 
[[Категорија:Македонски поети]]
941.847

уредувања