Силвија Стојановска: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Силвија Стојановска''' ([[1960]]) е позната македонска [[театар]]ска, телевизиска и [[филм]]ска [[актерка]]. Таа е ќерка на познатиот актер [[Ацо Јовановски]] и сопруга на покојниот Ненад Стојановски. Позната е по своите ролји во: [[Комедијанти]], [[Заминувањето од Пасквелија]], [[Пред дождот]], [[Трето доба]], [[Како убив светец]] и др.
{{Никулец за биографија}}
{{Биог-никулец}}
 
[[Категорија:Македонски глумци]]
941.847

уредувања