Разлика помеѓу преработките на „Абдул Азис“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
 
До ден денеска се уште не е познато дали овој султан се самоубил или бил убиен шест дена откако бил сменет од врвот на империјата, односно 4 јуни [[1876]] година.
{{Никулец за биографија}}
{{Биог-никулец}}
 
{{Отомански султани}}
941.847

уредувања