Разлика помеѓу преработките на „Еркер“

Додадени 25 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Architecture-stub
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Architecture-stub)
* [[Oриел-прозорец]]
 
{{Никулец за архитектура}}
{{architecture-stub}}
 
[[Категорија:Прозорци]]
941.847

уредувања