Разлика помеѓу преработките на „Блек сабат“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница; козметички промени)
с
}}
 
'''Black Sabbath''' (се чита: Блек Сабат)''' е британски хеви метал бенд од Бирмингем. Формирани се во 1968 година од [[Ozzy Osbourne]] ([[вокал]]), [[Tony Iommi]] ([[гитара]]), [[Geezer Butler]] ([[бас]]) и [[Bill Ward]] ([[тапани]].
 
 
2

уредувања