Оклахома: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: rm:Oklahoma)
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Никулец за географија}}
{{Гео-никулец}}
 
'''Оклахома''' е сојузна држава од [[САД]] во јужниот дел од земјата. [[Главен град]] е [[Оклахома Сити]].
941.847

уредувања