Разлика помеѓу преработките на „Куков Проток“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
Robot - Replacing image CookStrait.jpg with Cook Strait.jpg
с (Бот Додава: simple:Cook Strait)
с (Robot - Replacing image CookStrait.jpg with Cook Strait.jpg)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:CookStraitCook Strait.jpg|thumb|250px|right|Поглед на протокот]]
[[Податотека:Cookstraitferry.jpg|thumb|250px|right|Траектот ''[[Арахура (траект)|Арахура]]'' кој оперира во Куковиот Проток (на сликата во Марлборските заливи)]]
[[Податотека:NZ-Cook St.png|thumb|160px|right|Местоположба на Куковиот проток]]
941.847

уредувања