Грб на Хрватска: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ja:クロアチアの国章
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: ja:クロアチアの国章)
[[hu:Horvátország címere]]
[[it:Stemma della Croazia]]
[[ja:クロアチアの国章]]
[[ka:ხორვატიის გერბი]]
[[ko:크로아티아의 국장]]
86.434

уредувања