Разлика помеѓу преработките на „Михаил Герџиков“

Додадени 18 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[ImageПодатотека:Mihail-Gerdzhikov.jpg|мини|лево|130п|Михаил Герџиков]]
{{Шаблон:Анархизам}}
 
{{биог-никулец}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.plovdivguide.com/figures/fig.php?id=504&lang_id=2&alpha=M Биографија на Герџиков] {{bg}}
 
[[Категорија:Дејци на ВМОРО|Г]]
941.847

уредувања