Кумички јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 13 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот додава Шаблон: Без извори
с Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик
Ред 1:
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Јазикза јазик
|име=Кумиски јазик
|изворноиме=Кумык
941.847

уредувања