Корнски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: rm:Lingua cornica)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Јазикза јазик
|име=Корнски
|изворноиме=Kernewek, Kernowek, Curnoack
941.847

уредувања