Џон Далтон: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Категорија:Родени во 1766 година)
с (Бот: козметички промени)
 
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Англиски хемичари]]
[[Категорија:Англиски физичари]]
 
[[Категорија:Родени во 1766 година]]
[[Категорија:Починати во 1844 година]]
941.847

уредувања