Светско првенство во фудбал 1978: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: sk:Majstrovstvá sveta vo futbale 1978)
с (Бот: козметички промени)
| голови = 102
| посетеност = 1546151
| најдобар стрелец = {{flagicon|Argentina|alt}} [[Марио Кемпес]]<br />[[#Scorers|6 гола]]
| најдобар играч = не е биран
}}
|-
|-
|align=center|[[Податотека:Flag of Argentina.svg|100px|Argentina]]<br />'''[[Аргентина]]'''<br />'''Прва титула'''
|}
 
941.847

уредувања