Сонце и месечина (албум)

Сонце и месечина е првиот студиски албум на македонската поп пејачка Александра Пилева. Албумот бил издаден во 2005 година и промовиран по крајот на Евровизија 2005.

„Сонце и месечина“
албум од Александра Пилева
Издаден2005
ЖанрPop, Rock
Траење30:46
Јазикмакедонски
Издавачка куќаM2 продукција
ПродуцентДарко Димитров

Песни уреди

  1. Сонце и месечина - 3:02
  2. Не - 3:02
  3. Ти губиш се (Ti gubis se) - 3:01
  4. Извини - 3:01
  5. Нема утеха - 4:08
  6. Бакнез за крај - 2:43
  7. Пак се раѓам - 3:57
  8. Допри ме - 2:43
  9. Сонце и месечина (Remix) - 5:05