Сирдарија (округ)

Сирдарија (казашки: Сырдария ауданы) е округ во Казахстан во покраината Кизилорда со центар град Теренозек.[1]

Сирдарија
Округ
Сырдария ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Кизилорда
ЦентарТеренозек
Часовен појасEast (UTC+6)

НаводиУреди