Сарјагаш (округ)

Сарјагаш (казашки: Сарыағаш ауданы) е округ во Казахстан во покраината Јужен Казахстан. Центар е градот Сарјагаш.[1]

Сарјагаш
Округ
Сарыағаш ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Јужен Казахстан
ЦентарСарјагаш
Часовен појасEast (UTC+6)

НаводиУреди