Сан Педро де ла Паз

Координати: 36°50′S, 73°6′W

Сан Педро де ла Паз (шпански: San Pedro de la Paz) — град во покраината Консепсион од регионот Биобио, Чиле. Има површина од 112,5 км². ВО самиот град, според проценките од 2002 година живееле 80 447 жители. Просечна густина на населението е 715,1 ж/км².

Град Сан Педро де ла Паз


Галерија уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди