Розенберговите не треба да умрат (ТВ-филм)

„Розенберговите не треба да умрат “ - македонски телевизиски филм од 1970 година. Го режирал Душко Наумовски, а сценариото е напишано по новелата на Ален Деко.

„Розенберговите не треба да умрат“
РежисерДушко Наумовски
СценаристАлен Деко
Главни улогиЦветанка Јакимовска
Драги Костовски
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1970
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

УлогиУреди

Глумец Улога
Цветанка Јакимовска Етел Розенберг
Драги Костовски Јулијус Розенберг

Надворешни врскиУреди