Добре дојде!

Здраво, Parolu Esperanto~mkwiki, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! -- iNkubusse

Sure, here it is. By the way, the language of this Wikipedia is Macedonian ;) --Поречанец A? 23:13, 11 декември 2007 (UTC)

Вашата сметка ќе биде преименувана

уреди

04:46, 18 март 2015 (CET)

Направено е преименување

уреди

22:49, 21 април 2015 (CEST)