This is the user talk page of Meta:User talk:とある白い猫

Разговор со корисник:とある白い猫/mk

Posts Уреди

добредојде Уреди

Добре дојде!

Здраво, とある白い猫, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--brest 18:03, 8 март 2008 (UTC)

Bot flag Уреди

Granted rename and bot status. --Милош 10:05, 10 март 2008 (UTC)

Вашата сметка ќе биде преименувана Уреди

04:48, 18 март 2015 (CET)