Прогун — село во Мала Преспа, Република Албанија, Округ Девол.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди