Кочи (префектура)

префектура во Јапонија
(Пренасочено од Префектура Кочи)
Локацијата на префектурата Кочи во Јапонија

Кочи (јапонски:高知県; Kōchi-ken) е префектура во Јапонија која се наоѓа на островот Шикоку. Главен град е Кочи.

Надворешни врскиУреди