Предлошка:Инфокутија Венецуелска држава

{{{name}}}
'
Сојузна држава
[[File:{{{image_skyline}}}|250px|{{{image_caption}}}]]
{{{image_caption}}}
[[File:{{{image_flag}}}|100px|border|Знаме на {{{name}}}]][[File:{{{image_shield}}}|100px|Грб на {{{name}}}]]
Гесло: {{{motto}}}
Химна: Химна на {{{name}}}
[[File:{{{image_map}}}|250px|Местоположба во Венецуела]]
Местоположба во Венецуела
Земја Венецуела
{{{established_title}}}{{{established_date}}}
Површина
 • Вкупна1 км2 (0,4 ми2)
Ранг{{{area_rank}}}-та
 {{Пб/Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „{“
 |1=Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „{“
}}
{{{area_percentage}}}% од земјата
Население ({{{population_as_of}}})
 • Вкупно0
 • Ранг{{{population_rank}}}-та
 • Густина0,0/км2 (0,0/ми2)
 {{Пб/Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „{“
 |1=Грешка во изразот: Непрепознаен интерпункциски знак „{“
}}
{{{population_percentage}}}% од земјата
Часовен појасUTC-04:30
ISO 3166{{{iso_code}}}
Државно дрво{{{emblematic_tree}}}
({{{binomial_name}}})
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

УпотребаУреди

{{Инфокутија Венецуелска држава
| name          =
| native_name       =
| image_skyline      = 
| image_caption      =
| image_flag       =
| image_shield      =
| motto          =
| image_map        =
| latd = |latm = |lats = |latNS = S
| longd = |longm = |longs = |longEW = W
| coordinates_type    = 
| coordinates_footnotes  =
| established_title    =
| established_date    =
| capital         =
| governor_party     =
| governor        =
| mandate_start      =
| mandate_end       =
| area_footnotes     =
| area_total_km2     =
| area_rank        =
| area_percentage     =
| elevation_footnotes   =
| elevation_m       =
| population_footnotes  =
| population_total    =
| population_as_of    =
| population_rank     =
| population_density_km2 = auto
| population_percentage  =
| iso_code        =
| emblematic_tree     =
| binomial_name      =
| website         =
| footnotes        =
}}