Предлошка:Википодатоци

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба

уреди

Предлошкава служи за ставање на врска до Википодатоците во статија на Википедија. Имајте предвид дека предлошката е предвидена за да направи меѓупроектна врска, а не за некакво претставување на изворите на една статија на Википедија. Со првиот параметар можете да ја смените страницата (т.е. да ставите друга), а со вториот укажувате текст за врската.

  • {{Википодатоци |1=Предлошка:Википодатоци |2=Предлошка за Википодатоци }} → Грешка во Lua во Модул:Wd, ред 2494: Функцијата „Предлошка:Википодатоци“ не постои

Поврзано

уреди