Податотека:Kriva Palanka dialect speech - Ginovci.oga

Kriva_Palanka_dialect_speech_-_Ginovci.oga(Звучна снимка Ogg Vorbis, времетраење 3 м 10 с, 111 Кб/с)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Снимка на говор од с. Гиновци, Кривопаланечко (област Славиште), претставник на кривопаланечкиот дијалект на македонскиот јазик.
English: Recording of speech from Ginovci, Kriva Palanka (Slavište region), representing the Kriva Palanka dialect of the Macedonian language.
Датум
Извор Božidar Vidoeski Collection, Digital Archive of the Macedonian Language
Автор Research Center for Areal Linguistics, Macedonian Academy of Sciences and Arts


Macedonian Dialects Project
Овој звучен запис е ставен на Ризницата како дел од проектот Македонски дијалекти на Споделено знаење во соработка со Истражувачкиот центар за ареална лингвистика на МАНУ.
Сите снимки можете да ги најдете во категоријата Audio files of Macedonian dialects.

English | македонски | +/−

Shared Knowledge
Wiki Speaks Your Language
Овој запис е ставен на Ризницата како дел од иницијативата Вики го говори Вашиот јазик..

English | македонски | +/−

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:26, 29 август 2016
3 м 10 с (2,52 МБ)Bjankuloski06User created page with UploadWizard

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци